Pro přečtení celého článku klepněte levým tlačítkem myši na jeho nadpis...

Žst. Ledeč - datový list

V příloze tohoto článku najdete datový list a plány stanice Ledeč, použitelné v současné době pro modulovou železnici. V článku najdete textový kometář ke stanici.

Chcete-li číst dále, klepněte na nadpis článku...

Naše velké kolejiště je složeno ze segmentů, nikoliv z modulů. Přesto můžeme s částí našeho kolejiště jezdit na setkání modulovky. V našem KŽM máme totiž jen jeden modul, a to stanici Ledeč. Lépe řečeno v našem kolejišti provozujeme stanici Ledeč stejně jako ostatní segmenty spojené pomocí přesných pouzder a čepů. Pro provoz v modulovém kolejišti připojujeme na oba konce této stanice dva krátké segmenty (žolíky) s lokálkovým rozhraním pro modulovou železnici. Podobně to plánujeme i s některými našimi dalšími stanicemi.

Stanice Ledeč je lokálková stanice postavená podle skutečnosti. Odchylky jsou minimální. Délka stanice mezi krajními výhybkami je 3.600 mm, včetně obou žolíků pro modulovku je délka stanice 482 mm. Délka staničních kolejí odpovídá skutečnosti, jen výhybky jsou oproti skutečnosti zkrácené. Ve stanici je použito kolejivo Tillig H0 Elite, výhybky jsou typu EW3 s úhlem odbočení 9° na srdcovce. Stanice je již hotová, detailně vymodelovaná. Ke stanici Ledeč zatím nemáme návěstní moduly a odjezdová návěstidla, ale pracujeme na tom.

Datový list a soubory s výkresy najdete v příloze tohoto články. V případě potíží mi mailujte na adresu ales.trdy12@gmail.com

Ostaní naše stanice Brod, Světlá a Čáslav (ve stavbě) nejsou zatím určeny pro modulovou železnici.

A.T. - vloženo 18.2.2023, text upraven 4.6.2023