Pro přečtení celého článku klepněte levým tlačítkem myši na jeho nadpis...

10/2016 - Září a říjen v našem KŽM

V září začal nový školní rok, na nějž bylo vše potřeba připravit, o čemž je předchozí reportáž. Stálo nás to samozřejmě dost úsilí, protože předtím bylo potřeba pořádně uklidit naši pracovnu, kde jsme celé léto pracovali a prováděli i špinavé (rozumějte prašné) práce.

V září jsme pokračovali i v našich pracích započatých na jaře a v létě. Zcela samostatnou kapitolou našeho úklidu bylo přetřídění materiálu, který máme. Bez milosti jsme museli vyhodit věci, které již pro nás nemají cenu a které již nepotřebujeme (například různé odřezky latí, desek, tyčí, polystyrenu, sololitu, dále jsme přetřídili vruty a šrouby, co byly uloženy po pytlíkách, vyhodili všechny uvolněné krabičky a pytlíky, a spojovací materiál důsledně uložili do organizérů a také vyhodili všelijaký další obalový materiál a tak dále a podobně). Samozřejmě jsme šetrní, takže jsme nemohli vyhodit všechno, a ještě nám tedy těch zbytků materiálu dost zbývá. Je to nikdy nekončící proces, protože stále potřebujeme kousky materiálu na cvičné práce a samozřejmě nechceme na ně kupovat nový materiál.
V září a říjnu jsme se věnovali modelování trati Světlá - Brod, kde Matouš Havel přilepil postupně zdivo a nyní probíhá postupně jeho barvení. Já jsem nalepil zvýšené boky traťových dílů - na jejich přední stranu. Zatím jsou hotové oblouky. Dále se k nim vymodeluje proužek krajiny, tj. šikmý svah, ovšem trochu zpestřený o části skal a zdiva. Dále se provede zazelenění těchto částí. Tato práce nám zabere dost času, protože to jde prostě pomalu.

Současně s tím se rozjely další práce na zdi u depa ve Světlé. Ty provádí Bohouš Daníček, a musím říci, že také pěkně.

Fotografie k uvedeným pracím najdete v dalším článku z listopadu.

A.T. - 4.11.2016