Pro přečtení celého článku klepněte levým tlačítkem myši na jeho nadpis...

03 - 04/2009 - Nový staniční modul skryté stanice

Během března a dubna jsme zhotovili velmi rychlou stavbou za pomoci Zababovských kolegů zatím menší skrytou koncovou stanici se 6 kolejemi v celkové délce cca 4m. Jde bohužel jen o provizorní stavbu na dva moje starší použité dlouhé rámy nestejné délky(kolem 2 metrů), které jsem dodal ve stavu holé základové desky bez kolejí. Výhodou je, že nemusíme pracně vyrábět hrubou stavbu modulů a stanici máme k dispozici téměř hned. Tu využijeme k rozšíření provozu v KŽM, ale byl o ni hned zájem i ve spřáteleném klubu Zababov, kde jsme ji využili na provozním a propagačním setkání v Ekotechnickém muzeu v Praze ve dnech 23. až 24.4.2009. Tam se zúčastnili i naši členové KŽM, převážně jako strojvedoucí.

Skrytou stanici používáme v KŽM připojenou ke stávajícímu malému provizornímu kolejišti, kde zásadně obohacuje modelový provoz. Pro nový layout našeho kolejiště jsme vytvořili i nové grafikony pro modelový provoz. Využití této stanice záleží na doprojektování a výstavbě klubového kolejiště našeho KŽM. Její využití v definitivní sestavě je otázkou kvůli velké délce (a tím i obtížné přepravitelnosti) obou rámů.

Až časem propracujeme detailní návrh stavby menší skryté stanice na definitivních modulech a tyto moduly i vyrobíme (předpokládáme rozměry 42x120 cm), nejspíše to dopadne tak, že koleje z této provizorní stanice přeložíme na nové moduly a tato nová definitivní stanice bude použitelná nejen u nás v KŽM, ale i pro setkání klubů modulové železnice (např. Zababov) a také lépe přepravitelná. Výhodou nyní však je, že skrytá stanice doplňuje zapůjčené provizorní kolejiště, takže máme na čem jezdit a můžeme už nyní organizovat celkem slušný modelový provoz.

Dodatečný zápis po založení našich webových stránek KŽM
A.T. 10/2009