Pro přečtení celého článku klepněte levým tlačítkem myši na jeho nadpis...

Skrytá stanice Čáslav

Skrytá stanice Čáslav bude zakončením naší pomyslné hlavní trati Havlíčkův Brod - Kolín. Umístění sst. Čáslav (původně to měla být Vlkaneč) bylo původně plánováno (kvůli nedostatku prostoru) v dosti omezeném prostoru pod stanicí Ledeč, takže jsme tam plánovali jen obraty vlaků, resp. objíždění hnacích vozidel. A kvůli malé výšce pod stanicí Ledeč bylo i to s velkým otazníkem. Proto jsme se do výstavby této stanice nijak zvlášť nehrnuli.

Nyní je však situace jiná. Nyní po rozšíření pracovny železničních modelářů (díky přístavbě pavilonu A v létě roku 2020) máme místa dost na to, aby byla stanice Čáslav přístupná svrchu.

Protože rozšíření naší pracovny přineslo spoustu práce včetně staby cca 17 až 20 nových dílů kolejiště, museli jsme z kapacitních důvodů naplánovat stavbu jednotlivých nových částí kolejiště postupně, výstavba sst. Čáslav je až ve třetí etapě. Takže ji plánujeme postavit až někdy v letech 2022 až 2024.

Nicméně plánujeme sst. Čáslav jako důstojnou skrytou stanici. Bude osmikolejná s dvoukolejnou připojovací tratí. Bohužel ta dvoukolejná trať bude z větší části v tunelu, takže nebudeme moci pozorovat rychlíky jedoucí krajinou, ale to bohužel kvůli souběhu této trati s lokálkou jinak udělat nejde.

A.T. 29.09.2020