Pro přečtení celého článku klepněte levým tlačítkem myši na jeho nadpis...

11/2010 - Jak nám to šlo v listopadu...

Minulý zápis kroniky jsme věnovali důkladné inventuře a plánování prací. V měsíci listopadu jsme z toho zvládli realizovat následující porci prací:
- dokončení hrubé stavby chybějícího dílu malé skryté stanice Vlkaneč
- dodatečné vyztužení traťového dílu Tr2-3 pro zahloubení dna řeky pod úroveň základové desky
- prořezání základové desky traťového dílu Tr2-3 pro dno řeky
- příprava kabelových tras pro kabelové spojení modelových stanic Ledeč - Vlkaneč, a telefonické ústředny
- finální kontrola projektu nivelety souběžných tratí Světlá - Ledeč a Světlá - Vlkaneč
- přesné spojení traťových dílů Tr-2-1, Tr-2-2, Tr2-3, Tr2-4 a Vlk1 (sst. Vlkaneč) na ocelové čepy a pouzdra

S ohledem na přetrvávající problémy na našem webu, tj. výpadky serveru webhostingu našich webových stránek, jsme se rozhodli přejít k jinému poskytovateli. To se skutečně stalo a naše stránky byly přemístěny na hosting Endora (bluefile), kde je nyní vidíte. Vzhledem k tomu, že se chystáme na náš web konečně nahrát větší množství fotografií a také aktualizované plány našeho nově stavěného klubového kolejiště (zatím alespoň ve 2D pohledu), zvažujeme placenou verzi tohoto hostingu, abychom se vyhnuli problémům s kapacitou a funkčností našeho webu.

Kromě toho se také naskytla možnost čerpat peníze na vybavení KŽM, což v našich podmínkách není ani modelový materiál, ani nářadí, ale opět nábytek. Za poslední dva roky jsme už poněkud přenábytkováni. Tedy ne, že bychom měli nábytku zase tak příliš mnoho, ale už jsme navrhováním a výrobou nábytku na míru podle projektu kolejiště strávili opravdu hodně času, jsme poněkud unaveni a rádi bychom více času už věnovali stavbě kolejiště. Rozhodně však nechceme tuto šanci na přísun peněz promarnit, když už je ruka otevřená. I když moc nevěříme v úspěch, zažádali jsme o některé věci. Stejně totiž dříve nebo později budeme muste řešit věci jako věšáková stěna mimo místnost KŽM (protože k nám se už kabáty nikam dobře nevejdou a stávající věšák už hodně překáží, což se po dostavbě kolejiště stane naprosto neúnosným. Dále potřebujeme vitrinu na propagaci práce KŽM, skříňku pod ovládací pult žst. Světlá, a další úložné prostory (police a pár skříněk). Zažádali jsme tedy a uvidíme, zda příspěvek dostaneme.

Aktualizováno 12.12.2010