Pro přečtení celého článku klepněte levým tlačítkem myši na jeho nadpis...

Září 2020 - Provoz kroužků železničních modelářů

POZOR! Od 5.10.2020 se kroužky až do odvolání pozastavují, tedy se dočasně ruší.

Více o tom viz článek "Omezení provozu" na webových stránkách Hobby centra 4: www.hobbycentrum4.cz

Ve dnech 16. a 17. září 2020 jsme opět zahájili kroužky železničních modelářů (KŽM). V kroužcích začátečníků děláme zatím teorii a povídáme si o železnici. V kroužcích pokročilých modelářů mě starší kluci pomáhají s prácemi na nábytku a na nových dílech kolejiště, mladší žáci začali pracovat na svých modelářských pracích rozdělaných z minulého školního roku.

Jsme po dokončení přístavby pavilonu A, takže se nám pracovna rozšířila na dvojnásobek. Pracovnu jsme převzali od stavby 1.8.2020. Protože během přístavby bylo nutné vybourat jednu stěnu, u níž bylo kolejiště, mělo to zásadní dopad do celého plánu kolejiště. Proto jsme celý srpen usilovně pracovali na hrubé stavbě třích nových dílů kolejiště, abychom na něm mohli co nejdříve obnovit provoz. To plánujeme uskutečnit koncem října.

Chcete číst dál? Klikněte na název článku.

Hrubá stavba tří dílů kolejiště je již hotová, viz předchozí reportáž ze srpna až září 2020. Nyní na nich zbývá dodělat traťová tělesa, položit koleje a elektricky je zapojit (viz poslední článek kroniky za rok 2019/2020). To je ještě hodně práce. Modelování krajiny a povrchu budeme pak již dělat se staršími chlapci v kroužcích.

Současně ale musíme také stavět nábytek na míru pro vybavení nové části naší pracovny, který je již víceméně hotový. Je to i proto, že jsme před přístavbou měli věci v krabicích po podlaze, a v průchozí místnosti při vstupu do budovy. Současně s tím také probíhá postupné stěhování našich věci zpátky do naší pracovny po přístavbě (viz poslední článek kroniky za rok 2019/2020).

My se nyní postupně stěhujeme zpět, ale přitom stavíme nové díly kolejiště a nábytku. Je to časově velmi náročné, domů se často vracím až v pozdních večerních hodinách. Více napoví obrázky.

© A.T.; Článek vložen: 23.9.2020, poslední aktualizace 12.10.2020