Pro přečtení celého článku klepněte levým tlačítkem myši na jeho nadpis...

Návrhy leptů z mosazného plechu

Vlastní návrhy leptů z mosazného plechu
Již několik let se potýkáme s tím, že na našem trhu chybí některé 3D lepty, nebo výrobky, které lepty obsahují a které v našem KŽM nutně potřebujeme. Například osvětlovací stožáry do stanice Ledeč z příhradové ocelové konstrukce, modely ocelových příhradových mostů...

Technoligii leptů využívají i konstrukce kombinující více technologií, například návěstidla. Světelných návěstidel je na trhu hned několik provedení, ale všechny trpí zásadní necností, a to tím, že se přívody k nim musejí buď pájet a nebo mají sice konektor, ale velký a nevzhledný, který ruší modelový vzhled návěstidla. Pokud požadujeme snadnou a rychlou demontáž návěstidla z kolejiště vytažením návěstidla z šachty a z konektoru a současně slušný modelový vzhled, pak takový výrobek na našem trhu chybí. Proto jsme začali s vlastními návrhy leptů právě kvůli výrobě návěstidel.
Toho se ujal již před časem jeden chlapec z našeho KŽM, ale později od nás odešel. Z jeho návrhů jsme spájeli prvních několik modelů návěstidel. V současnosti se toho ujal Michal Plzák, tak uvidíme, jak pokročil.

Na článku ze zatím pracuje...

©A.T. - 2.5.2023