Pro přečtení celého článku klepněte levým tlačítkem myši na jeho nadpis...

Listopad - prosinec 2019 - Co děláme v KŽM

Práce na budovách v Ledči se během října a listopadu 2019 v podstatě zastavily. Konečně se ale koncem listopadu pomalu opět rozběhly práce na budově vodárny v Ledči. Bohouš Daníček vlepil komíny do střechy vodárny a budovu dokončuje. Matouš Havel se věnuje spíše asistenci pro mladší žáky při pracích na dioramatech, stříkání barev a také pracím na své lokomotivě (mazutce). Na skladiště se dostává jen příležitostně. Bylo to také mimo jiné způsobeno tím, že výroba dveří pro skladiště u pana Bartáka trochu vázla. Začátkem prosince se ale situace obrátila, pan Barták nám dodal dveře (a vrata) vylaserované z papíru.

Matouš Havel se opět rozjel a začal opět na skladišti pracovat, udělal šikmou plochu pro nájezd na rampu, položil na střechu "IPA lepenku" z tenkého papíru, natřel střechu skladiště a také nové dveře a vrata a vlepil je do budovy skladiště. Já jsem epoxydem přilepil rampu k základu kolejiště.

Ani Honza Kaštánek se neflákal. Zuřivě vyrábí další a další náklady, momentálně náklady švových trubek na vozy Res. Tyto vozy jsem pro KŽM zakoupil v počtu 4 kusů. Trubky vyrábíme z papírových brček z McDonalda, která jsou nastříkána černou barvou. Se stříkáním pomáhá Matouš Havel.

Mladší již trochu pokročilí žáci (v KŽM druhým rokem a více) také pokračují na dioramatech, případně na mostech z plnostěnných nosníků (z papíru). Úplní nováčci se zatím učí teorii a pravidla skutečného a modelového provozu.

© A.T. 19.1.2020