Pro přečtení celého článku klepněte levým tlačítkem myši na jeho nadpis...

Březen 2020 - Naše výprava do saského Lengefeldu

Jak jsem psal v únorovém čísle kroniky, 19.2. až 23.2.2020 jsme byli s naší stanicí Ledeč na setkání modulové železnice v německém Lengefeldu (cca 30 km od našich hranic). Setkání se opravdu povedlo a jsem velmi rád, že setkání mělo mezi našimi kluky úspěch, viz několik fotografií u tohoto článku. Podrobnou reportáž ze setkání najdete ve zvláštní reportáži v oddílu "Akce - uskutečněné".

Tím však bohužel naše úspěchy pro toto období končí. Zhruba deset minut před odjezdem do Německa mi celý obsah z prasklé čajové konvice mi vytekl na nohu a dokonale mi opařil nohu od kolena dolů. Rodiče přivedli kluky na sraz, auto bylo již plně naložené, takže jsem musel vyjet. Naštěstí mě přímo v Německu ošetřila česká lékařka, která tam náhodou byla jako rodinná příslušnice s dalšími českými modeláři a naštěstí měla s sebou potřebné vybavení. Pobyt na setkání jsem nějak přetrpěl. Po příjezdu domů jsem jel okamžitě na centrum popálenin do vinohradské nemocnice, viz obrázek z 18. dne po úrazu. Na Vinohradech mi samozřejmě pořádně vynadali, že jsem s tím vůbec někam jezdil. Měli pravdu, ale já jsem nechtěl a ani dost dobře nemohl připravit kluky o zážitek ze setkání, které se připravovalo půl roku předem. V té nemocnici jsou opravdu machři a jen jim děkuji za rychlé vyhojení. Léčení trvalo až do 15.3.2020, ale to vzhledem k rozsahu úrazu a mému zdravotnímu stavu bylo rychlé. Nohu mám sice stále červenou jako rak, ale nyní již postupně můžu opět chodit bez berlí.

Bohužel nás ale postihla ještě podstatně závažnější věc. V březnu jsme měli doslova jen pár schůzek kroužků a další byly zastaveny. Jak jistě všichni víte z médií, kvůli epidemii Coronaviru Covid19 byla zastavena výuka ve školách. Navíc od 13.3.2020 byl provoz všech kroužků v Hobby centru 4 zastaven.

Takže uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dále. Máme také rozjednáno, že by se měla realizovat přístavba pavilonu A, díky které se rozšíří pracovna našeho KŽM. Ale to je nyní ve hvězdách, jak to vůbec dopadne a jestli se tato akce bude vůbec letos realizovat...

© A.T. 16.3.2020