Pro přečtení celého článku klepněte levým tlačítkem myši na jeho nadpis...

07-08/2014 Možnost schůzek KŽM o prázdninách

Co se děje v KŽM o prázdninách
Během práznin, kdy nejsou pravidelné schůzky KŽM, se provádějí různé práce, které nelze (nebo se nehodí) dělat během školního roku. Tyto práce jsou zajišťovány vedoucími KŽM (zdarma), dle jejich časových možností. V minulosti to byly truhlářské práce na stavbě rámů kolejiště a vybavení a vůbec většina "špinavých" prací, při kterých se práší apod. Dále šlo též o odborně náročné práce, při kterých žáci nemohli nijak pomoci.

Letos bych přes léto chtěl postavit skříň ovládacího pultu velké stanice Světlá a její zdrojovou část. Samozřejmě budu pokračovat v projektování části elektro a její další stavbě, jak mi čas dovolí. Začátkem září před zahájením schůzek pak probíhá příprava na nový školní rok (úklid, den otevřených dveří apod.). S ohledem na výše uvedené se chystám v KŽM pracovat i přes léto. Podle toho, jak mi mé zaměstnání a rodina dovolí, bych rád přes léto odpracoval zhruba 120 až 150 hodin.

Možnost schůzek se staršími žáky přes prázdniny
Vzhledem k tomu, že nám v KŽM za několik let práce vyrostlo několik zdatných starších žáků, mohli by se už přes léto některých prací a akcí zúčastnit. Pro některé práce přivítám pomocníky, při jiných pracích jsem naopak navíc schopen dohlédnout na kluky při jejich samostatné modelářské práci.

Proto nabízím, že staší žáci (členové KŽM) by letos mohli do KŽM přes léto docházet. Ve všední den přicházejí v úvahu hodiny večerní (17-20), o víkendech celý den. V žádném případě však nejde o pravidelné schůzky, vždy je potřeba se předem domluvit. A nejen to, je potřeba zaslat časové možnosti kluků s dostatečným časovým předstihem, nejépe na celé prázdniny. Já samozřejmě nejsem k dispozici celé prázdniny každý všední den ani všechny víkendy, nicméně plánuji odpracovat cca 100 až 150 hodin (samozřejmě dle možností).

Proto jsem oslovil starší žáky (a jejich rodiče) e-mailem s výzvou ke spolupráci a vyjasnění možných termínů schůzek a očekávám odpověď. Na základě toho pak mohou proběhnout letní schůzky KŽM. Proto i na tomto místě žádám o spolupráci a zaslání odpovědi (i když bude negativní). Podle toho se zařídím při plánování svých letních činností v KŽM.

Příklad, jak by měla vypadat vaše odpověď:
Příklad 1: Přes prázdniny jsem v Praze jen od 14.8. až do září. Můžu jen úterý, středa, čtvrtek 17-20 hod., víkendy ano(/ne).
Příklad 2: Protože jsem celé prázdniny u babičky blízko Prahy nedělá mi problém přijet kterýkoliv den, nejlépe středa, čtvrtek. Víkendy ne, to jsem s rodiči. Určitě nemůžu od 12. do 25.7.

Oslovení starší žáci, kteří letos připadají v úvahu, jsou:
Matouš Havel, Bohouš Daníček, Jan Kaštánek, Matěj Šedivý, Štěpán Souhrada, Jakub Hlaváč.

Odpovídejte prosím na moji e-mailovou adresu jako odpověď na zaslaný e-mail, který jsem odesílal 4.7.2014.

Tato akce v žádném případě není určena pro neohlášené návštěvníky. Pokud bychom byli přes léto schopni zorganizovat i nějakou akci s modelovým provozem, pozvali bychom další zájemce.

Aleš Trdý
vedoucí KŽM