Pro přečtení celého článku klepněte levým tlačítkem myši na jeho nadpis...

Kontakty, přihlášky

KDE NÁS NAJDETE?
Kroužek železničních modelářů (dále KŽM) najdete v areálu DDM Praha 4, HOBBY CENTRUM 4, Praha 4 - Pankrác, Bartákova 1200/4, pavilon A - přízemí. Plánek s umístěním Hobby centra 4 je připojen na konci článku.

Příjezd pražskou MHD:
Bus č. 193 - stanice Krčský Hřbitov (v ulici Na Strži) a asi 30 metrů pěšky.
Metro C, stanice Pankrác nebo Budějovická, od obou stanic cca 8 až 10 minut pěšky.

KDY SE KONAJÍ SCHŮZKY KROUŽKŮ?
Ve školním roce 2024/25 se schůzky železničních modelářů konají jednou týdně v těchto 6 kroužcích:
Úterý 14:30 - 16:00 - železniční modeláři pro nejmenší (od 8 do 10 let)
Úterý 16:15 - 18:30 - železniční modeláři - začátečníci (od 10 let)
Středa 14:30 - 16:45 - železniční modeláři - začátečníci (od 10 let)
Středa 17:00 - 20:00 - železniční modeláři - pokročilí (od 12 let)
Čtvrtek 14:30 - 16:45 - železniční modeláři - začátečníci (od 10 let)
Čtvrtek 17:00 - 20:00 - železniční modeláři - pokročilí (od 12 let)

Pravidelné schůzky kroužků ve školním roce 2024/25 budou zahájeny v polovině září 2024 (tedy 17.9., 18.9. a 19.9.2024) a končí v polovině června 2025. Přesnější data byste měli najít na přihlášce.

Náplň činnosti v jednotlivých kroužcích najdete na našich webových stránkách:
https://kzm-praha4.cz/Zakladni-informace-o-nasich-krouzcich
případně na webu Hobby centra 4 https://www.hobbycentrum4.cz/krouzky .

Přihlašujte se ve vlastním zájmu pokud možno již od června a během prázdnin nebo nejpozději hned v prvním týdnu září, protože později už bývají místa obsazená.

Pokud zbývají nějaká volná místa nebo se v průběhu školního roku nějaká uvolní potom nabídku volných míst v našich kroužcích najdete na našich webových stránkách (hned na úvodní stránce): www.kzm-praha4.cz

JAK A KDE SE PŘIHLÁSIT:
1) on-line na webu Hobby centra 4, tj. www.hobbycentrum4.cz , pod záložkou "KROUŽKY",
tam naleznete všechny informace potřebné k přihlášení
2) nebo telefonicky na čísle +420 241 731 510 (kancelář Hobby centra 4)
3) nebo osobně v kanceláři Hobby centra 4, pavilon B, 1. patro,

Co dělat, když je v kroužku již obsazeno?
V takovém případě ještě neztrácejte naději! Přihlašte se jako náhradníci! Zkuste se také dotázat přímo u vedoucího KŽM (Ing. Aleš Trdý - tel.: 731 55 22 66), zda se v některém z kroužků neuvolnilo (nebo neuvolní) nějaké místo. Pokud bychom vám neuměli pomoci, alespoň o vás budeme vědět, jako o zájemcích.

Pravidelné schůzky KŽM probíhají po celý školní rok kromě prázdnin a svátků. Za školní rok bývá celkem 33 až 35 schůzek (podle kalendáře a svátků). Schůzky kroužků se zahajují ve druhé polovině září, poslední schůzky jsou v polovině června.
Prázdniny držíme v termínech platných pro Prahu 4, což znamená, že jarní prázdniny jsou v týdnu od 10.2.-16.2.2025. V této době se kroužky nekonají. Případné změny předem ohlásíme.

Mimořádné akce probíhají vždy po dohodě s rodiči v různých termínech (většinou o víkendech). Dopravu a náklady na tyto akce si hradí účastníci. Jde jen o několik akcí do roka, jako setkání s provozem kolejiště našeho KŽM před vánocemi a před koncem školního roku (v pracovně KŽM), může to být i vycházka za nějakou zajímavostí na skutečné železnici. Když se podaří, tak jednou (někdy dvakrát) ročně jezdíme se staršími žáky na provozní setkání českého klubu modulové železnice Zababov, případně evropského klubu FREMO, kde je možnost zúčastnit se modelového provozu na velkých modulových kolejištích (obvykle Modletice u Prahy, případně i jiná místa - naposledy FREMO setkání v Lengefeldu v Sasku 2020 nebo FREMO setkání 2023 v Milevsku). Náklady těchto setkání si hradí účastníci (doprava, strava, nocleh, zápisné).

Všechny technické a odborné záležitosti o kroužku a nárocích na žáky a jejich výbavu a pod. zjistíte na tomto webu, pod záložkou "Základní informace" (nahoře), ale i v dalších částech tohoto webu, případně přímým dotazem u vedoucích kroužku (kontakty viz viz dále).

VEDOUCÍ NAŠICH KROUŽKŮ:
Kroužek železničních modelářů je odborně veden těmito vedoucími:

Ing. Aleš Trdý, tel. 731 55 22 66, e-mail: ales.trdy12@gmail.com
hlavní vedoucí KŽM,
denní vedoucí: úterý - pro nejmenší, - začátečníci, středa - začátečníci, čtvrtek -začátečníci, - pokročilí

zaměření: vedení kroužků, kromě toho projektování a výstavba mechanické části klubového kolejiště KŽM a vybavení KŽM (nábytek), truhlářské práce, projektování a výstavba části elektro, navrhování a odladění elektronických obvodů, projektování a výstavba ZZS (zabezpečovacího zařízení stanice) a jeho programování, modelový provoz, modelování kolejové části a traťových železničních staveb, modelování krajiny, koordinace spolupráce našeho KŽM s jinými subjekty.

Ing. Zdeněk Valter, tel. 733 14 22 25,
denní vedoucí - středa pokročilí,

zaměření: vedení kroužků, kromě toho DCC (tj. digitalizace řízení lokomotiv), úpravy pojezdů trakčních vozidel, strojní obrábění zejm. kovů a plastů, technika elektronické komunikace, návrhy plošných spojů včetně zadání jejich výroby, návrhy 3D tisku včetně vlastního 3D tisku, koordinace spolupráce našeho KŽM s českým spolkem mudulové železnice Zababov a evropským spolkem modulové železnice FREMO.

Matouš Havel - dobrovolný asistent (středa a čtvrtek)
zaměření: asistence vedoucím při dohledu a vedení žáků při modelářských pracích, kromě toho samostatná stavba některých modelových budov a další práce pro naše modelové kolejiště podle potřeby,