Pro přečtení celého článku klepněte levým tlačítkem myši na jeho nadpis...

Březen 2020 - Trochu smolné období

Jak jsem psal v únorovém čísle kroniky, 19.2. až 23.2.2020 jsme byli s naší stanicí Ledeč na setkání modulové železnice v německém Lengefeldu (cca 30 km od našich hranic). Setkání se opravdu povedlo a musím napsat, že setkání mělo mezi našimi kluky úspěch, viz několik fotografií. Reportáž ze setkání najdete ve zvláštní reportáži v oddílu "Akce - uskutečněné". Ale tím naše úspěchy pro toto období končí.

Zhruba deset minut před odjezdem do Německa jsem si opařil nohu tak, že celý obsah z prasklé čajové konvice mi vytekl na nohu. Naštěstí mě přímo v Německu ošetřila česká lékařka, která tam náhodou byla jako rodinná příslušnice s našimi modeláři a měla s sebou potřebné vybavení. Pobyt na setkání jsem nějak přetrpěl. Po příjezdu domů jsem jel okamžitě na centrum popálenin do vinohradské nemocnice, viz obrázek z 18. dne po úrazu. Na Vinohradech mi nejdříve pořádně vynadali, že jsem s tím vůbec někam jezdil. No ale já jsem nechtěl a ani dost dobře nemohl připravit kluky o zážitek ze setkání. V té nemocnici jsou opravdu machři a jen jim děkuji za rychlé vyhojení. Léčení trvalo až do 15.3.2020, ale to vzhledem k rozsahu úrazu a mému zdravotnímu stavu bylo rychlé. Nohu mám sice stále červenou jako rak, ale nyní již můžu opět chodit.

Bohužel nás ale postihla ještě podstatně závažnější věc. V březnu jsme měli doslova jen pár schůzek kroužků a další byly zastaveny. Jak jistě všichni víte z médií, kvůli epidemii Coronaviru Covid19 byla zastavena výuka ve školách. Navíc od 13.3.2020 se provoz všech kroužků v Hobby centru 4 zastavuje.

Takže uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dále. Máme také rozjednáno, že by se měla realizovat přístavba pavilonu A, díky které se rozšíří pracovna našeho KŽM. Ale to je nyní ve hvězdách, jak to vůbec dopadne a jestli se tato akce bude vůbec letos realizovat...

© A.T. 16.3.2020