Pro přečtení celého článku klepněte levým tlačítkem myši na jeho nadpis...

2017 - KB Model (a částečně z ruky) - vodárna - Ledeč

Tato budova byla stavěna v roce 2017 ze stavebnice od firmy KB Model (z laserovaného kartonu). Protože se však skutečná vodárna v Ledči poněkud liší, odložili jsme téměř dostavěnou vodárnu stranou a věnovali se jiným věcem. V roce 2019 jsme se k této stavbě vrátili a již s většími zkušenostmi ze stavby budov ji dokončil Bohouš Daníček.

Jak tedy stavba probíhala? Nejprve jsme postupovali běžným způsobem ze stavebnice. Při stavbě jsme neměli nějaké zvláštní problémy a stavbu jsme dokončili, ale nepřilepili jsme střechu. Ve stavebnici byl ovšem přístavek užší, zatímco u skutečné vodárny v Ledči je stejně široký jako budova vodárny. Stavbu jsme pak odložili stranou a věnovali se jiným úkolům.

Teprve v momentě, kdy jsme si již troufli stavět z ruky, jsme se k této stavbě opět vrátili. V roce 2019 jsme přístavek od samotné vodárny opatrně nožem odřízli a udělali jej znovu z ruky ve správných rozměrech podle vodárny v Ledči. Sehnal jsem Bohoušovi lepší eternitovou střechu (gravírovanou laserem z papíru), dále okna, dveře a komíny, aby mohl stavbu dokončit.

Po doplnění textu a fotografií bude článek kompletní...