Pro přečtení celého článku klepněte levým tlačítkem myši na jeho nadpis...

07/2010 - Naše letní úsilí

Začátkem července jsme se pustili do stavby plánovaných nových modulů. Své úsilí jsme soustředili na výrobu základových rámů pro novou skrytou stanici Brod. Ta bude mít rozebiratelnou koncepci a variabilní sestavu. Tuto stanici budeme využívat na větších akcích našeho KŽM, stejně jako na společných akcích s jinými kluby. Oproti původně dvoudílné provizorní stavbě žst. Brod postavené na starších dříve použitých modulech má nově budovaná stanice Brod celkem 8 dílů, z toho dva díly tvarově složitější. Jinak jde o 6 rozměrově shodných dílů (42x120 cm), které půjde relativně snadno přepravovat (třeba i v osobním autě) na akce ostatních klubů modulové železnice.

Během července jsme dokončili hrubou stavbu a slepení všech 6 shodných dílů. Zbývá udělat jejich truhlářské začištění a jejich vzájemné spojení vlepením ocelových pouzder s přesnými čepy. Dále chybí vyměření a výroba obou tvarově náročných dílů.

V polovině července jsme také absolvovali mezinárodní setkání FREMO H0 v Milevsku, kde jsme se úspěčně zúčastnili s naší stanicí Ledeč nad Sázavou a kde byli i žáci z našeho KŽM, viz reportáž z této akce v oddílu "Akce - uskutečněné". Víc jsme toho za červenec pořídit nestihli. No aspoň že tak...

A.T. - 28.07.2010